You are currently viewing Armastuslik fiasko

Armastuslik fiasko

üldiselt saavad mõlemad aru erinevate asjade kinkimise tuhinas, et “see pole päris see”, seda juhul, kui kingituste tegemiste eesmärk on “armastuse” kasvatamine. Sellest tundest ajendatult tihtipeale kasvavad ka “panused”, taipamata, et teo motiiv ise on armastust eemale peletav.
Teinekord, vastupidiselt “andmise rallile”, võib kohata olukordi, kus inimene proovib olla kõikse võimukam oma eakaaslaste seltsis, ja seda sel eesmärgil, et saada armastust, et tuleks kõikse ilusam ja armastavam kaaslane…

 

Olgugi, et sellest on palju räägitud, siis jätkuvalt ei paista asi lõppevat. Tõsi, tegu pole mitte igaühe inimese reaalsusega, vaid see on kui üks laialt levinud nähtus üldtuntud ühiskonnas.

Kas pole mitte tuttav olukord, kus inimene on varaliselt panustanud kõik mis võimalik oma armsa kaaslase suunas ja lõpuks, peale mõningaid meeldivusi, siiski kogenud pettumust? Olgugi, et üldiselt saavad mõlemad aru erinevate asjade kinkimise tuhinas, et “see pole päris see”, seda juhul, kui kingituste tegemiste eesmärk on “armastuse” kasvatamine. Sellest tundest ajendatult tihtipeale kasvavad ka “panused”, taipamata, et teo motiiv ise on armastust eemale peletav. Armastus nimelt ei ilmu kohtadesse, kus talle proovitakse erinevaid hinnasilte külge riputada.

Teinekord, vastupidiselt “andmise rallile”, võib kohata olukordi, kus inimene proovib olla kõikse võimukam oma eakaaslaste seltsis, ja seda sel eesmärgil, et saada armastust, et tuleks kõikse ilusam ja armastavam kaaslane… Eeskuju siinkohal võetakse tihti loomariigist, kus emasloom andub isasele kes peletab võimukalt eemale kõik teised isased. Muidugi ka siin kogetakse ühel hetkel pettumust, sest inimeste keskmes peituv salapärane armastus ei ole huvitatud olemast trofee-element võimukale tegelasele. Oma võimumängude keskmes saavad mõlemad osapooled suuremal või vähemal määral aru, et “see pole päris see”. Põhjust pole vaja kaugelt otsida. Esiteks, armastus ei ilmu kohtadesse, kus võimutsetakse ja teiseks: inimene ei ole loom.

On võimalik käituda nagu loom selle barbaarses mõttes, kuid siiski inimene ja loom on erinevad elemendid. Ja seetõttu ka loomalik käitumine teise inimese suhtes lihtsalt ei toimi armastuse saamise mõttes.

 

AVALDA TOETUST