You are currently viewing Armumine ja armastus

Armumine ja armastus

Armumine võib olla ilus asi, kui mõlemad osapooled kogevad seda teadlikult, ning otsustavad, et kogemise lõppedes liigutakse edasi: mõlemad osapooled “oma suunas”. Kuid üldiselt lahtub see seisund ühel enne kui teisel…

Armumine – see tuleb ja läheb. Viimast on võimalik ka ise eneses esile kutsuda, kui olla avatud teise osapoole armumisele. Üldiselt saadab seda mingisugune puudustunne. Kujutelmad. Ootused… Ja muidugi mõista: objektiivse ning kriitilise mõtlemise suletus.

Ühel hetkel aga tuleb välja, et asjad polegi päris nõnda, nagu armumise hetkel nähti olukordi ja nõnda see lahtub… Kujutelmad varisevad kokku nagu habras kaardimajake. Kuid kuna kooselus juba ollakse tihti armumise perioodi lõpuks, siis jätkatakse kooseluga, kus siis ühiselt naastakse “tavaelu” juurde.

Armumine võib olla ilus asi, kui mõlemad osapooled kogevad seda teadlikult, ning otsustavad, et kogemise lõppedes liigutakse edasi: mõlemad osapooled “oma suunas”. Kuid üldiselt lahtub see seisund ühel enne kui teisel, misjärel üks osapool lahkub “liiga vara” oma elurajale tagasi, samal ajal kui teine armumisest pimestatult hakkab kogema kannatusi oma enda isiklike reageeringute najal.

Teisalt, on võimalik armumine vahele jätta ning asuda kohe armastama ja seda tingimusteta võtmes, millest olen kirjutanud ka postituses “Hukkamõistust ja armastusest”.

“Ma armastan sind. Lihtsalt niisama. Midagi vastu ootamata. Olen avatud ka kooselule, kuid kui ei lähe nõnda, pole midagi, sest vähemalt saan kogeda armastust sinu vastu. Kui aga tuleb kooselu, siis seda ei hakka ma piirama ootustega “kuni surm meid lahutab”, vaid olen avatud teadmisele, et ühel hetkel võime lahku kasvada, sest maailmavaated võivad muutuda. Siiski, olen suuteline ka peale lahkumist sind edasi armastama täpselt samal kujul, nagu armastasin sind enne meie suhet. Samal ajal olen avatud ka armastama teisi inimesi, sest kõiki inimesi saangi armastada erinevalt, kuna kõik ongi selles mõttes erinevad, kuid samas saan säilitada selle tingimusteta olemuse. ” – see ongi igavene armastus.

 

AVALDA TOETUST