You are currently viewing Eksimuse tunnistamine

Eksimuse tunnistamine

Mina astusin juba “reha” otsa ja tõstsin selle püsti siinsete vihjetega. Seda mentaalset reha on kõigil võimalik vältida, kui langetada vastav valik.

Ma mäletan seda valusat hoopi! 26 eluaastat, enne kui hakkasin üle vaatama omaenda väärtussüsteemi. 26 eluaastat, enne kui otsustasin hakata kahtlema oma kasvatuse õigsuses, tõesuses… 26 eluaastat, enne kui sain aru, et kõik mu reageeringud erinevatele olukordadele, sealhulgas paarisuhete käsitlus ja arusaam maailmast üldse, oli läbinisti programmeeritud teema!
Välisest keskkonnast omandatud programm, võiks isegi öelda…

Oh ja seda toredat küsimust, mille iseendale esitasin: “Kas sa mäletad, mis oli sinu jaoks tähtis enne seda, kui maailm hakkas sulle jutustama sellest, mis peaks sinu jaoks tähtis olema?”

26 eluaastat, enne kui tunnistasin endale, et olen terve oma varasema elu iseennast petnud! Juba kuulen, kuidas seda nimetada nõnda oleks “väär”. Ma ei tunne isiklikult küll, et see väär on. Üks väga lihtne test siinkohal. Märkad pettusi süsteemis ja märgatav häirib sind? Häirituse seisund tuleneb sellest, et sa ei ole endale veel tunnistanud seda, et oled iseennast petnud. Inimest häirivad välises keskkonnas üldiselt need märgatavad omadused, mida ta enese suhtes pole veel tunnistanud. Muidugi on nüansse ka, kuid erand kinnitab reeglit, nagu öeldakse.

Tõsi, see tunnistamine võib olla valulik, purustava mõjuga enese egole, kuid tänases ühiskonnas äärmiselt vajalik. Varem jäid enese suhtes naiivsed inimesed tervise juurde, tänavu enam mitte, sest üleüldist naiivsust pommitatakse korralikult. Kuigi, ka see võib kasulik olla, sest inimestel on kombeks õppida kannatustest.
Seda mentaalset reha on kõigil võimalik vältida, kui langetada vastav valik. Kõik ongi vaba valik.

 

AVALDA TOETUST