You are currently viewing Tarvi Nova ja Laura Jallai: Südamest Südamesse

Tarvi Nova ja Laura Jallai: Südamest Südamesse

Milles seisneb eneseväljenduse olulisus? Kuidas suhtuda kriitikasse? Millest tuleb kriitika pelgus?
Mida teha, kui väike laps on ema jaoks „liiga aktiivne“? Kas paarisuhetes on vastutus võrdselt jaotatud? Millise käitumisega naine võtab mehelt nii-öelda „munad maha“?
Mugavustsooni valu ja võlu… jpm.

Helisaade

Olles ise olnud selle tunnistajaks, kuidas nii mõnigi naine on läinud Laura naisteringi alguses emotsionaalselt närtsinuna, kuid hiljem naasnud õitsva ja elurõõmsana, pidasin vajalikuks tuua teda esile ka neile naistele, kes temast veel midagi kuulnud ei ole. Seetõttu valmis ka vastav helisaade, mis on kuulatav siit:


Täiendavaks lugemiseks

Tsiviliseeritud ühiskonda sündides hakatakse last õpetama end väljendama, kuid samal ajal ka piiratakse tema eneseväljendust. Piiramise tase sõltub suuresti sellest, kuivõrd suur on temaga samas keskkonnas viibivate inimeste hirm teiste arvamuste ees, olgu nendeks siis lasteaia kasvatajad, vanemad… Teinekord võib asjaga seotud olla isegi mõni “eetikareegleid” nõudev ametnik kuskil valitsuse institutsioonis.  

Olgu sellega kuidas on, igale asjale on lahendus ja inimene oma sisemise väega on võimeline välja tulema igasugusest piiravast mustrist, mis lapsepõlvest alates on talle kogemusena täiskasvanu ikka kaasa pakitud. Selleks on vaja aga esmalt märgata vastavat mustrit eneses.

Erinevad enimlevinud mustrid sai otse ja ausalt päevavalgele toodud siinses vestlussaates.

Laura Jallai

Oma otsekoheste väljaütlemistega on Laura viimased kolm aastat korraldanud Tartu lähistel naisteringe, et olla probleemide põhjuste päevavalgele toomisega toeks nii naistele, kes ringi tulevad ja teinekord ka iseendale. Naistel erinevad teemad tulevad ja lähevad ja nii mõnedki on saanud lahenduse nimelt Laura juures naisteringis, kus ühiselt on lahti arutatud erinevad lahendusi vajanud teemad.

Laura on Facebooki grupi „Teadlik Naine“ looja. Sinna gruppi on oodatud kõik naised, kel vähegi läheb korda eneseareng. Grupp on leitav siit: Teadlik Naine

Laura erinevate märkamiste, taipamiste ja avastustega on võimalik tutvuda ka tema Facebooki lehe „Priestesa“ vahendusel. Leht on leitav siit: Priestesa

Tema naisteringiga seotud Instagrami konto on leitav siit: Naistering

Nova9 Helisaade · Tarvi Nova Ja Laura Jallai – Südamest Südamesse

AVALDA TOETUST