Päeva
Tundi
Minutit
Sekundit
Üritus on lõppenud

Õiglusteadvuse Loeng 2023

2022 aastal sai Õiglusteadvuse Loengut antud 12 korda, iga kuu ühe korra ja sedagi tellimuse peale, rohkem varjatud kujul. Nähes aga olukorda täna, kuidas valitsuse tasandil ja mujalgi riiklikes institutsioonides tihtipeale eiratakse teenistuja rolli kriteeriumeid… ja milline on ignorantsuse tase oluliste küsimuste ees… tuleb esmakordselt Õiglusteadvuse Loeng pisut rohkem avalikuks.

Loengus jagan kogemuspõhist teekonda sellest, kuidas vabanesin riiklike seaduste kammitsatest. Kõik sai alguse kohtusaagast, kus taheti määrata ühe maksmata trahvi asenduskaristus (ÜKT või arest). Sellega sooviti tekitada reaalne kahju isikliku eluaja hõivamise mõttes, kuigi trahv oli alguse saanud ühe tühise reegli rikkumisest, kus kahju ei tekitatud. Ebavõrdsus oli tajutav.

Sukeldusin kohtusüsteemi ja õppisin tundma selle erinevaid nurgataguseid. Erinevaid avastusi tehes lähenesin olukorrale ühe lihtsa põhimõttega: nimelt tõdesin, et riiklikud seadused ei kehti mu kehale ja jäin selleni lõpuni kindlaks, kuniks trahv tühistati…

Selles loengus saad teada:

– Millisele fiktiivsele pinnale on rajatud riiklikud seadused

– Kuidas enese jaoks riiklikud seadused tühistada

– Mida tähendab teenistuja roll ja kuidas kõnetada riiklikku ametnikku, et ta ka järgiks seda rolli.

– Kuidas vahetada kõigi osapoolte rolle kohtumaja saalis.

Lisaks erinevad praktilised näited ebaõnnestunud ja õnnestunud juhtumitest, kus on kasutatud Õiglusteadvuse Loengul omandatud teadmisi. Esimene osa loengust on läbi Powerpoint esitluse. Teine osa kohtu teekonna kogemusloo jutustamine. Kolmas osa Powerpoint esitlusega dokumentaalsed näited ebaõnnestunud ja õnnestunud juhtumitest. Sisaldab pause. Aegsasti vastan ka erinevatele küsimustele.

PS! Loengu lõpus mõistad, kuidas ei ole vaja ühtegi süsteemi selleks, et olla riiklikest seadustest vaba ja seda täiesti praktiseeritaval kujul. Võimalus esitada loengu ajal ka erinevaid küsimusi.

KESTVUS: ca 3 tundi ja 30 min. (sisaldab pause)

MILLAL? : 31.05.2023, kell 18:00 – 21:00

OSALEMISTASU: 50€

REGISTREERUMINE: Anna osalemissoovist märku allolevas kontaktivormis või kirjuta e-posti aadressile siseminevabadus@gmail.com
Toimub Zoomi keskkonnas.
Osalenud saavad järelvaatamise.

Registreeruda saab kuni 31.05.2023, kell 15:00. 

Sisesta enda e-posti aadress, kuhu saaksin Sulle vastata.