You are currently viewing Usaldus, mis kasvatab uut reaalsust
Tarvi Nova: Usalduslik kevad

Usaldus, mis kasvatab uut reaalsust

Väljakutsed marukrõbedad? Valitsuse poole vaadates tunneksid, nagu oled romuralli väljakul, kus on pidev oht saada löök? Siin-seal üle maailma liiga palju inimesi on kannatuses? Jäid kellegist või millegist ilma?
Mis siis, kui aga usaldada seda kõike? Mis siis, kui kõik, mis on juhtunud ja kõik, mis juhtub, pidigi nõnda juhtuma ja seda kõike eluterve arengu huvides? Seda kõike seetõttu, et sisemaailma asjad saaksid liikuda paremuse suunas arengulises mõttes?

Olukorra teadvustamise vägi

Juhtus täna midagi ebameeldivat? Muretsed millegi või kellegi üle? Oled mõnes minevikusündmuses pidevalt? Maailm on kahtlaselt hullumeelne? Väljakutsed marukrõbedad? Valitsuse poole vaadates tunneksid, nagu oled romuralli väljakul, kus on pidev oht saada löök? Siin-seal üle maailma liiga palju inimesi on kannatuses? Jäid kellegist või millegist ilma?

Mis siis, kui aga usaldada seda kõike? Mis siis, kui kõik, mis on juhtunud ja kõik, mis juhtub, pidigi nõnda juhtuma ja seda kõike eluterve arengu huvides? Seda kõike seetõttu, et sisemaailma asjad saaksid liikuda paremuse suunas arengulises mõttes?

Siinses maailmas on vägagi tihti esinenud olukordi, kus inimene annab mõista, kuidas tema varasem ebameeldiv kogemus viis lõpptulemusena tänaste helgete kogemusteni. Mitte et helgus peaks kõigi inimeste ühine eesmärk olema, vaid fakt on see, et erinevate kogemustega ehitame enestele elulisi trepiastmeid selleks, et liikuda nendel kui väärtuslikel õppetundidel edasi.

Vabastades kontrollahelad

Seega, miks mitte usaldada, et kõik on läinud täpselt nii nagu on pidanud minema ja läheb ka edasi nii, nagu peab minema. Lisan viimasesse veel taotluse: kõik läheb nii nagu peab minema minu parimaks hüvanguks.

Ja mis saab muremõtetest? Neile otsa vaadates vastan: kõik on nagu on. Mis saab minevikudraamadest? Kõik pidi minema nii nagu läks ja teisiti ei saanudki. Aga kannatavad inimesed? Ma ise ka kannatasin, enam mitte. Küll nemadki kasutavad ühel hetkel oma kannatusi kui väärtuslike õppetundidena. Igaüks kogeb seda, mida on vaja kogeda, ei rohkem ega vähem…

Muidugi mõista, selline suhtumine ei tähenda, et istuksin vegeteeriva taime kombel, vaid enda hingeväljendust kasutades proovin muuta seda mis muuta annab, luua seda mida luua annab ja kui miski ei muutu ega mõni konkreetne looming ei ilmu vaatamata mu tegevustele, siis nõnda peabki olema. Lihtne. Edasi teen midagi muud.

Unustan kõiksugused oleks-poleks manipulatsioonid iseenda ja teiste suhtes ning naudin hetke…

Usaldan seda, mis tuleb. Usaldan seda, mida loon. Usaldan, et kõik tulevad ja olnud kogemused on vajalikud.
Elu ongi ilus, kui sellesse ilusasti suhtuda.

Ja nõnda saabuski kevad sisemaailmas ja ka välimaailmas…

 

Tunnusfoto: Tarvi Nova. Pildistatud 07.04.2023. Kasvav lill vanemate okste pudi-padi keskel kirjeldab seda, kuidas lill kui sümboolne uus reaalsus võtab kasvuks toitu vanast pinnasest, vanemast reaalsusest, usaldades sealjuures kõdunevat ümbrust, mille keskmes kasvab… Nõnda saab ka inimene vaimselt kasvada varasematest kogemustest õppides, usaldades tulevaste kogemuste vajalikkust. 

 

AVALDA TOETUST